Erguvanim

BUGÜN YENİ BİR GÜN…

Kas
27

Erdal Demirkıran ve kitapları


Gönderen kumsal

Dünyanın En akıllı İnsanı Ne Yapıyor yazımızı da okuyabilirsiniz…

Erdal Demirkıran’ın son kitabı “Sadece Başbakan Okusun” İçin burayı tıklayın

Sen Şimdi Gidecen ya Cehennem’in Dibine Git Ben Bağrıma Taş Basarım (Bağır Taşı Hediyeli)

Uzun süredir beklenen ve Erdal Demirkıran tarafından kaleme alınan “Sen Şimdi Gidecen ya Cehennem’in Dibine Git” isimli kitabı.
Yazarın aşk üzerine yazdığı bu son kitabı şu an piyasada bulunan birçok aşk kitabının tersine aşkın zararlarından, aşkın kullanım biçimine ve aşkın oluşturduğu köklü önyargılara kadar geniş bir açıdan insanlığa parlak bir ışık tutmakta ve okuyucusunu her zaman olduğu gibi sarsarak kendine getirmektedir. Yaklaşık 500 sayfa civarında olan kitap; Allah Aşkı, evliliklerin nasıl sağlamlaştırılabileceği , aldatma, insandaki potansiyel aşk enerjisi gibi bir çok değişik konuya da yer vermiş bulunuyor… Ayrıca yazarın daha önceki kitaplarında olduğu gibi bu kitabında da yine kitabın köşesine yerleştirilmiş olan “Bağır Taşı” isimli bir kutunun içinde özellikle aşk mağdurlarını ilgilendiren bir hediye de bulunmaktadır.

Erdal Demirkıran kimdir ve Diğer Eserleri nelerdir:
Dünyanın en akıllı insanı olduğunu iddia ediyor

Psikologların ‘akıl hastası’ dediği Erdal Demirkıran, kartvizitine ‘Dünyanın En Akıllı Adamı’ yazdırdı. Binlerce insana ücretli kişisel gelişim seminerleri veren ‘Dünyanın En Akıllı Adamı’ Demirkıran, öğrencileri tarafından beğenilip takdir ediliyor.

Marmara Üniversitesi (MÜ) İşletme Bölümü mezunu Erdal Demirkıran, dünyanın en akıllı insanı olduğunu iddia ediyor. ‘Ben dünyanın en akıllı insanıyım.’ sözünün kendisine ait olduğunu Bakırköy 10. Noteri’ne tasdik ettiren Demirkıran, internetteki sitesi ile kartvizitine bu sözü yazdırdı. Demirkıran, Kashna&Kashna adını verdiği öğretisini, seminerlerle öğrencilerine aktarıyor. İstanbul Emniyeti, TEMA, İETT, İSKİ, Birikim Dersaneleri, İhlas Koleji seminer verdiği yerlerden bazıları.

Türk Psikologlar Derneği Başkanı Doç. Dr. İhsan Dağ’ın “akıl hastası” dediği Demirkıran’ın hayat hikayesi şöyle: Demirkıran, 14 sene öncesine kadar ‘pısırık’ bir kişiliğe sahipti. 1993’te doğum günü akşamı verdiği karar, hayatını değiştirdi. O yıl MÜ İşletme Fakültesi 3. sınıfta okuyordu. O güne kadar kendisine öğretilen ve anlatılan her şeyi bir kenara itti, kendi öğretisini oluşturdu. Böylece pısırık Erdal Demirkıran gitti, yerine tepki vermesini bilen biri geldi. Her gün defterlere sayfalarca “Ben akıllıyım.” yazdı. Bir süre sonra “Ben onlardan daha akıllıyım.” ve “Ben dünyanın en akıllı insanıyım.” diye yazdı. Bu arada saçlarına sürdüğü jöleden vazgeçti. Darmadağınık saçlar ve eski elbiselerle okula gidiyordu. Kendi ifadesiyle ‘bu çilesi’ tam bir yıl sürdü. Ertesi yıl yine doğum günüydü. Babası Cahit Bey, gazete okuyordu. Babasına, “Baba, biliyor musun, sen dünyanın en akıllı insanının babasısın.” dedi. Babası “Delirdin mi sen?” diyerek, onu yanından kovdu. Hemen annesi İsminaz Hanım’a koştu. Benzer şeyleri ona da söyledi. “Vah yavrum vah!” çeken anne hemen üst kattaki komşuya koşarak oğlunu okuttu. Anneye göre oğlu, delirmek üzereydi. Ama Erdal Demirkıran değişmedi.

“Benim özgeçmişim yok, özgeleceğim var.” diyen Demirkıran, seminerlerde sınav kaygısı, özgüven, az uyumak, programlı çalışmak, kusursuz olmak gibi konuları anlatıyor. İnsanlara örneğin 4 saat uykunun yeteceğini öğretiyor. 33 yaşındaki Gümüşhaneli Demirkıran, öğretisine neden Kashna&Kashna ismini verdiğini ise şöyle açıklıyor: “Sülalemizin lakabı Kaşnalardı. Uzakdoğu’yu çağrıştırsın diye bunu Kashna&Kashna yaptım.” İnternette “www. kashnakashna.com” adlı sitesi bulunan Demirkıran, sitesindeki ‘özgeleceğinde’, 2010 yılına ait şunu söylüyor: “Dünyanın En Akıllı İnsanı, dünya liderlerine yönelik eğitim programını başlattı.”

Türk Psikologlar Derneği Başkanı Doç. Dr. İhsan Dağ, Erdal Demirkıran’ın akıl hastası olduğunu ileri sürdü. Doç. Dr. Dağ, “Bu insanın dersanelerde, belediyelerde ders veriyor olması tamamen çok iyi reklamını yapmasına bağlı.” dedi. İnsan kaynakları uzmanı yazar Melih Arat ise “Kendisiyle hiç tanışmadım; ancak sitesini gezdim. Kendisi, ilginç ve cesur bir pazarlamacı olarak görünüyor.” değerlendirmesini yaptı. Demirkıran’dan eğitim alan Bahçelievler Belediyesi Başkan Yardımcısı Yusuf Savaş, “Kendime güvenimi yeniden kazanmaya başladım. Keşke 20 yaşımda bunları öğrenebilseydim.” diye konuştu.

Facebook üyeliği olanlar Kashna Dahi Fabrikası grubu‘na katılıp fikirlerini paylaşabilirler. Ayrıca Erdal Bey’in programı hakkında duyurularda yapılıyor. Gruba buradan katılabilirsiniz..
Erdal Demirkıran’ın İdeal Günlük Platformuyla ilgili bir konuşması:
[flash]http://www.youtube.com/watch?v=z3tbzvFXOeI[/flash]

Yazarın diğer kitapları:

Yerim Seni ÖSS

Eğer
Hiç takılmadan 10’a kadar sayabilecek düzeyde matematik,
Yemek yerken kaşığı kulağına değil de ağzına götürebilecek kadar biyoloji,
Evine bildiğin en kestirme yoldan gidebilecek kadar fizik,
Doğum tarihini ezberden söyleyebilecek kadar tarih,
Yağan şeyin kar değil yağmur olduğunu anlayabilecek kadar coğrafya,
Başkalarından yardım almadan adını yazabilecek kadar Türkçe,
Çaya şeker yerine tuz atmayacak kadar Kimya biliyorsan,

Emin ol ki senin için ÖSS, doğum gününde en kestirme yoldan evine gidip senin için yaptırılan doğum günü pastasının üzerindeki yazıyı okuyarak mumları eksiksiz sayıp üfledikten sonra pastanın tadına bakıp dışarıda yağan yağmuru seyrederek çay keyfi yapabilmen kadar kolay bir iştir…

Şimdiii yukarıda sayılanları yapamıyorsan lütfen usulca bu kitabı yerine koy ve hiç zaman kaybetmeden git uyu.
Yapabiliyorsan bu kitabı al, en kısa zamanda oku ve dert etme, o iş tamam…

İflas Etmenin Yolları
Elini her istediğinde kımıldatabiliyorsan; emin ol ki tüm kontrol sendedir. Kazanmak istediğin halde kaybediyorsan; sen asla kazanmak istememişsindir!

Sadece Aptallar 8 Saat Uyur

Bu kitap,
“Erişkin bir insan günde en az 8 saat uyumalıdır.” palavrasını ve / veya önyargısını kırarak 8 saat uyumanın bir alışkanlıktan ibaret olduğunu öğretmektedir. 4 saat uyuyarak 8 saat uyumuş gibi zinde uyanmayı da anlatan kitap, bunun nasıl yapılabileceğini öğretmektedir.
Matematik Diye Bir şey Var
60 yıl yaşadığı varsayılan sıradan bir insan, ömrünün 15 yılını çocuklukta, 15 yılını gıvır zıvır işlerde, 20 yılını da uykuda geçirmektedir ki bu hesapla geriye 10 yıl kalır. Ancak bu aynı sıradan insan, 8 saat yerine 4 saat uyursa, ömrünün sadece 10 yılını uykuda geçirecek ve böylece 10 sene daha fazla yaşamış olacaktır. Bunu başardığında ise sıradanlığı sona erecek ve sıra dışı başarılar elde edecektir; çünkü sıra dışı başarılar elde edenler tüm başarılarını bu ikinci 10 yıla borçludurlar. Keops, Da Vinci, Edison, Newton, Dostoyevski, Armstrong gibi…
Hipotalamus Hediyeli Kitap (İlk defa)
Kitabın sağ üst köşesini keserek söz konusu köşeye bir kutu yerleştirdik. Kutunun içine ise kitabın ilerleyen bölümlerinde adı sıkça geçecek olan ‘Uyku Kontrol Merkezi’ni koyduk. Kitaba göre, okuyucu uykusunu azaltmak için bu merkeze hükmettiğine inanmak zorundadır.
Kişisel Gelişim Romanı
Aslında uyku sıkıcı bir konudur. Çevrenizde biri uykudan bahsedince esnemenize engel olamazsınız çoğu zaman. Ancak yazar bu konuyu roman formatında işleyerek öyle eğlenceli bir hale getirmiş ki; kitabı bitirmeden uyumak neredeyse imkansız gibi. E tabi kitabı bitirdikten sonra da…

Dünyanın En Akıllı İnsanı’ndan Masallar

Nerede durursan dur, ne zaman okursan oku, ne sorarsan sor; cevabım asla değişmeyecek.
Aldığı oksijenin hakkını veren herkese…
Aslan kuş kovalamaz.

Adam Dediğin Benim Gibi Olur
Herkesin kendine göre bir dağı vardır ve herkes kendi dağında yaşar mevsimleri. Senin güneşin yakamaz beni, benim kışımla da sen asla zatürree olamazsın.

Şimdi çık kendi dağına, ayakkabılarını çıkar ve koş. Doludizgin koş! Arkana bile bakma koşarken. Bakma; çünkü arkanda hiç kimse yok! O dağ sadece senin. Ayağını basmadığın hiçbir şer kalmasın. Her yerini ezbere bil bu dağın. Yeni ağaçlar dik dağına. Ağaçlarla yeşile boya.

Gururla dolaş. Adımların hep büyük olsun. Büyük yaşa! Hiçbir zaman korkutmasın ölüm seni ve daima emin ol; sen ölmeden kimse gelmeyecek senin dağına. Ölünce gelecekler ve: “Burada koca yürekli bir dağcı yaşardı.” Diye yazacaklar senin zirvelerine; ama bu senin umurunda bile olmayacak. Sen zaten senelerce koca bir dağcı olduğunu bilerek yaşamıştın.

Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım
Cam kırıklarıyla süslenmiş yollarda
ayakları kanaya kanaya benimle birlikte yürüyen babama.
Neredeyse kendim kadar sevdiğim anneme.
Beraberce gemiler yaptığımız eşim Betül’e,
2 yaşındaki manyak kızım Berfin’e
ve tüm insanlık alemine ithafımdır.

“Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım” dediğimde dostlarım bana: “Maden bu kadar akıllısın neden sen de Edison gibi, Einstein gibi, Newton gibi… Bir şeyler icat etmiyorsun?” dediler. Ben de onları haklı buldum… Ama galiba biraz yanlış anlamış olacağım ki, ben ampul icat etmek yerine Edison icat etmeye karar verdim.

Bugünlerde “Kashna” adını verdiğim kendi öğretimle dahi yetiştiriyorum. Edison yetiştiriyorum. Einsetin yetiştiriyorum, Newton yetiştiriyorm.. Bu kitabımda “Kashna Öğretileri”nin hiç olmazsa bir kısmını seninle de paylaşmak isterdim.

“Çözebilmem Umuduyla”… 1. serenay demiş ki,

  ben erdal demirkıranın bütün kitaplarını okudum hepsi birbirinden qüzel herkesede tavsiye ederim pişman olmazsınız bence deneyin kendisinede sevqilerimi söylüyorum kitapları çok qüzel kendisini qörürüm inşalllah birqün :)

 2. canan kudret demiş ki,

  bu erdal demirkıran değil dünyanın en akıllı adamı bir kuşun zekasına bile sahip değil(kuşa hakaret oldu ama) o ne hakla peygamber efendimize ismiyle hitap eder bu ukala hadsiz köpeğin hiçbirkitabını okumayın elin gavurları bile peygamber efendimize saygı gösterirken bu adam bir kitabında peygamberimize saygısızca ismiyle hitap ediyor vicdanınızın sesini dinleyin bu adamın hiçbir kitabını okumayın:@

 3. abdullah demiş ki,

  dünyanın en akıllı adamı olmak için dost ve düşmanın ittifakıyla hz.muhammed asm.dir.ayrıca akıllı adam hata yapmaz kendi peygamberine saygılı hitap eder ha eğer müslüman değilsen bile ben müslüman değilim diye bir kitap çıkarda bilelim ne olduğunu erdal hayalkuran..

 4. ibrahim demiş ki,

  slm.hocam ben sizin kitabınızla tanışmam bayağı ilğinç oldu ama bence güzel oldu. çünkü ben ya hayal kurarken sadece yapacak olduğum işi belirliyordum ne zaman nerde nasıl oacağına karar vermiyordum ama sizin sayenizde o da oldu artık… haa bi de aşk diye bir şey yoktur görüşünüze katılıyorum. yani bir kişi niye sevgiden öte giderse cinsellik olacağını düşüyorum çünkü adam sadece kılıcı yatağın ortasına koyup yatmaz o sadece cüney arkının, kartal tibetin,ediz hunun,ekrem boranın…vb. artistlerin başına gelir. ha çöle düşen mecnun da kumdan kael yapıp oynamazlar tam yeri işte iki gönül bir olursa samanlık seyran olur . samanlıkda olur çölde.. şimdi onları boş veriyorum onlar gitiler ya bırak gitsinler cehennemin dibin kadar yolu var .ALLAH KURTARSIN………

 5. fatoş demiş ki,

  sadece aptallar 8 saat uyur kitabı süper bn o kitabı okumaya başlayınca bırakmak isdemiorm hatta dün bi başladm kitaba 163 sayfayı yhani yarısını 1 satte okudum uykum gelmeseydi o gün bitirecektim ama kısmet olmadı artık bugün okurum…:)

 6. sinan demiş ki,

  gerizekalı canan…olaya peygamber dedigin insanları katmak zorundamısın???sen bence müslüm gündüzlerin,adnan oktarların ”cariyesi” ol şimdiden,cennettede kimin cariyesi olursun oda kısmetine…dinimiz böyle diyor çünkü…

 7. MUSA TOSUN demiş ki,

  Arkadaşlar! Ben ikinci kitabını okuyorum, çok güzel çok hoşuma gitti. Peygamberimize hakaret ediyor diyen kardeşim; Şu anda bir kitabını okuyorum, gayet güzel üslupla Peygamber efendimizden bahsediyor, lütfen olaylara önyargılı olarak yaklaşmayın. Madem ki sevmiyorsun o zaman okuma. Öyle değil mi yani :))

 8. Elif Erva demiş ki,

  mrb hocam. ben kitaplarınızı çok beğeniyorum daha ilk kitabınızı okuyorum. YERİM SENİ ÖSS çok güzel. ben o kitabı anlıyorum daha 6. sınıfa gitmeme rağmen :) bu yorumları ciddiye alacağınızı biliyorum çünkü öyle yazmışsınız. ben kendime inanıyorum ama etrafımdaki insanlar benim moralimi bozuyorlar kendime güvenim kayboluyor ne yapmalıyım ??

 9. hasan ökmen demiş ki,

  baylar bayanlar bu erdal beyin tüm kitaplarını okudum bir adam dünyanın en akıllısı oldugunu iddaa edipte bu kadar gerizekalıca kitap yazamaz sadece milletin parasını çalmakla yükümlü insanlar bunlar kitaba ilginç isim bulup ilgi çekekrler millette alır beş para etmez kitapları :::::::: maksim gorkı diye bir yazar var kitapları dehşet okumanızı tavsiye ederim

 10. AHSEN ÖZATA demiş ki,

  kitaplarınızı çok beğendim ilk defa bir kitabı bu kadar keyif okudum kitaplarınızın devamını sabırsızlıkla bekliyorum. kitaplarınızın arasında en çok ”sadece aptallar 8 saat uyur” süper bir kitap çok haklısınız bir insanın günde 8 saat uyumasına gerek yok bu kitabı okuduğumdan itibaren 8 saatten daha az uyuyorum ve şunu anladım insan daha zeki ve dinç oluyor.sizin sayenizde bunu anladım.gerçektende siz DÜNYANIN EN AKILLI İNSANISINIZ.saygılarımla….

 11. Sadece Başbakan Okusun / Erdal Demirkıran | Erguvanim demiş ki,

  […] Yazarın diğer kitapları için burayı tıklayın « Hindistanda doğan iki yüzlü bebek videosu… Netloga nasıl girilir… » […]

 12. ben dünyanın en iyiysi demiş ki,

  bende ikinci erdal olmak istiyorum……….olmaz mı diyorsun erdal olur hemde ballllllll gibi olur

 13. burak demiş ki,

  Erdal Demirkıran’ı 2 hafta öncesine kadar duymadım yalnız duyduğum andan beri kitaplarını aralıksız okuyorum özellikle ben dünyanın en akıllı insanıyım eseri çok hoşuma gitti kendime olan özgüvenim inanılmaz derece de arttı.

 14. kader demiş ki,

  ben sadeca aptallar 8 saat uyur kıtabını okudum ama tek kelımeyle ifade etmek gerekırse harıka bır kıtap herkzın okumasını tavsıye ederım. hiç sıkılmadan okuyorsunuz hanı derler ya gözlerım kapanıyo ama gene de okumak istiyorum o cisnte bır kıtap bence teşekürler bizlere ERDAL DEMİRKIRAN bız gençlere boyle bir kıtap yazdığın için SAYGILAR…

 15. . demiş ki,

  erdal demirkıranı gözde büyütmeye gerek yok her zaman sen öne gecmeye çalış ki arkadakine bakabilesin

 16. ece demiş ki,

  ilk dea bu kitapları okuycam türkçe öğretmenim tavsiye etti İnşallah güzel kitaplardır ::)

 17. ayşe demiş ki,

  benki 17 yaşına kadar hiç kitap okumamış biriyim ünüversite sınavına hazırlanırken yerim seni öss kitabı beni hayata bagladı bütün kitaplarını aralıksız okuyorum hayatımda bi ilk ki o güzel duyguyu yaşattınız kitabı okuttunuz şimdi bütün kitablarınızda kendime bir parça buluyorum

 18. Erdal demiş ki,

  merhaba benim adım da erdal onun adıda şimdi erdal demirkıranın sadece bir tane kitabını okudum onu8n adıda sadece başbakan okusun çok güzel bir kitap yaşım 33 ve ilk kez bu kadar zevkle bir kitap okudum çok güzel bunu okuyan bütün herkese öneririm sadece başbakan okusun kitabını

 19. ceyhun demiş ki,

  merhaba arkadaşlar ben de bu adamın her kitabını okudum ama azrailin secde ettiği adam kitabında erdal hoca bilmediği ve hiç ilgi ve alakası olmadığı bir konuda gaza gelip saçmadan zırvalamıştır.kendisine inanan biri olarak şu an gözümden düşmüştür.

 20. dilan demiş ki,

  10 gün sonra seminerine gidicem bakalım nasılmış Demirkıran :)

 21. hilal demiş ki,

  ben de erdal demirkıranın çoğu kitabını okumuş biriyim. kitaplarının acayip gaz verdiği bir gerçek. şu ana kadar para verip te kitabını aldığım tek kişi. düşüncelerine de değer veriyordum fakat kitaplarında birbiriyle çelişen kelimeler kulandığı için demirkıran için düşündüğüm ‘idolüm’ kelimesini artık düşünmüyorum.ayrıca erdal bey fuzuli de leyla ve mecnunu çalmamış! lütfen bir konuyu tam araştırmadan konuşmayın!

 22. Erkan NAHIRCI demiş ki,

  Hocam seminerinizde dinledim her anlattiginizin arkasindayim ama sadece cek yasasini onaylamiyorum ve kiniyorum soyleki bu yasa sayasinde dolandiricilar artti karsiliksiz cek sayisi artti nedenide adam yaziyo ceki herkese ayni tarihe bir cek o cek karsiliksiz digerlerininde odemeyecek sen ben biliyorum ama mahkeme diger ceklerin vadesi gelmeden dava acmiyor o tarihe kadarda adam ortadan yok oluyor bunu butun pazarlama yapan arkadaslar gorusseniz hep ayni sikayet yasada eksiklikler cok var lutfen seminerden sonra soruda alip fikir alis verisi yapmanizda faydasi olacagi kanisindayim

 23. sümeyyye demiş ki,

  bende kendimi çoooooook seviyorum:)onları yıkacak kadar akıllıyım:)ben dünyanın eeennnn akıllı kızıyım:)

 24. sümeyyye demiş ki,

  sen kendini çok mu zeki sanıyosun ha dostum:)bu dünyada bir ben iki erdal d.:)başka var mı yaaa:)senden daha akıllıyım………..

 25. sümeyyye demiş ki,

  ADAM DEDİĞİN BENİM GİBİ OLUR KİTABINI OKUDUKTAN SONRA EVRİM GEÇİRDİM

Yorum Ekle