Erguvanim

BUGÜN YENİ BİR GÜN…

Haz
17

Müzikli PowerPoint slayt nasıl hazırlanır?


Gönderen kumsal

Slayt yapmayı öğrenmek için burayı TIKLAYIN…

Müzikli PowerPoint slaytlar yapmak için iki yöntem var. Birincisi slayta müzik eklemek ikincisi slaytın içine müzik gömmek.

Müzik eklemek çokta sağlıklı değil çünkü yaptığınız slaytı göndermek istediğiniz takdirde iki dosya göndermeniz gerekiyor. Slayt ve eklemiş olduğunuz müzik parçası Oysa müziği slaytın içine gömerseniz sadece slaytı göndermeniz yetecektir. İzleyen kişi müzik eşliğinde slaytı izler.

Müzik gömme işlemini nasıl yapacağımıza gelince oldukça basit. En önemli noktası müzik uzantısının WAV olması. Çok sık kullandığımız Mp3’lerle slayta müzik gömme işlemi yapılamıyor.

PowerPoint slayta müzik gömmek için ilk yapmanız gereken yukarıdaki araçlar menüsünden açılan listeden seçeneklere tıklamak. (resim1)

Resim 1


Bir pencere açılacak. Açılan pencereden ok işareti ile gösterilen bölmeyi 10000Kb yapıp tamam butonuna tıklayarak pencereyi kapatalım.(resim2)
Resim 2

Daha sonra yine yukarıdaki menülerden ekle menüsünden açılan listeden filmler ve sesler ve dosyadan ses seçeneğine tıklıyoruz. (resim3)
Resim 3

Açılan pencereden eklemek istediğimiz müzik dosyasını (WAV uzantılı olacak unutmayın) seçiyoruz ve gelen uyarı penceresinden otomatik olarak yazılı butonu seçiyoruz.

Sayfamızın ortasına sarı renkli bir zil ikonu yerleşiyor. Bu ikonu sağ tıklıyoruz ve açılan menüden özel animasyon seçeneğini tıklıyoruz.(resim4)
Resim 4

Sayfamızın sağ tarafında açılan animasyon penceresinden eklediğiniz ses dosyasının üzerine gelip sağ tıklayın ve efekt seçeneklerine girin.(resim5)
Resim 5

Aşağıdaki resimde kırmızı işaretlenmiş alana tik koyun ve boşluğa toplam slayt numaranızı yazın. (Benim slaytımda 15 slayt penceresi vardı 15 yazdım) 15 slayt boyunca şarkıya devam etmesini sağlıyoruz.(resim6)
Resim 6

Son olarak sayfanın ortasındaki çan resmini saklamak için aynı pencerenin ses ayarları sekmesine geçiyoruz ve Slayt gösterisi boyunca ses simgesini gizle kutucuğuna tik koyuyoruz tamam diyerek pencereyi kapatıyoruz.(resim7)
Resim 7

Evet slaytımızın içine ses gömme işlemini başarıyla tamamladık. Ellerinize sağlık.. 1. hazal ece demiş ki,

  gerçekten çok gzl bir şekilde açıklamışsınız gösterilen herşeyi yaptım ancak bnm müzik slayt sonuna kdr devam etmiyor dediğiniz gibi herşeyi yaptım ama müzik slayt sonuna kadr çalmıyor bitince tekrar aynı müzik başlamıyor ltfn yardım edin ödevim için çok gerekli :((((

 2. zeliş demiş ki,

  ya 2 yöntem var demişsiniz 1 ini yazmışsını müzik göömmek istemiyorum 2. yöntemi yazzar mısınız ama güzsell

 3. Onur demiş ki,

  eywallah sağolasınız.

 4. cenk demiş ki,

  mp3 lede oluyor ben mp 3 le yaptım

 5. qizem demiş ki,

  çok teşekkür ederim….

 6. Ebru demiş ki,

  Ya ben slaytı hazırladım müziği de koydum fakat ilk görüntüden sonra diğer görüntüye geçince müzik başa sarıyor bunu nasıl halledebilirim ???

 7. cansu demiş ki,

  yardımınız için çok tşk ederim 😀

 8. ramazan demiş ki,

  ben araclar menusunde seceneklerı bulamadım bende sadece ınternet seceneklerı cıkıyor yardımcı olurmusunuz saygılar…

 9. mihri demiş ki,

  EBRU;
  Aşağıdaki resimde kırmızı işaretlenmiş alana tik koyun ve boşluğa toplam slayt numaranızı yazın. (Benim slaytımda 15 slayt penceresi vardı 15 yazdım) 15 slayt boyunca şarkıya devam etmesini sağlıyoruz.(resim6)

  Resim 6 ya bak

 10. betül demiş ki,

  gerçekten çok tşk ederim slaytım çok güzel oldu

 11. selda demiş ki,

  ben ikonun üzerine sağ tıklayınca ÖZEL ANİMASYON çıkmıyo ya??? :((

 12. kezban demiş ki,

  yaa bende yaptım olmadı ben ne yapcam

 13. Caner Bey demiş ki,

  Sayın Hazal Ece Hanım Efendi .

  Sizin Seçtiğiniz Müzik Dosyası Wav. Uzantılı Olması Gerekir . Lütfen Kontrol Edip Tekrar Edeyiniz .

 14. Edip demiş ki,

  saol wallahi çok işime yaradı Allah sizin gibilerden razı olsun :)

 15. mehmet furkan demiş ki,

  Allah razı olsun nasıl yardımcı oldu bi bilseniz

 16. bilge demiş ki,

  müzik slayt sonuna kdr devam etmiyor dediğiniz gibi herşeyi yaptım ama müzik slayt sonuna kadr çalmıyor bitince tekrar aynı müzik başlamıyor ltfn yardım edin

 17. kader demiş ki,

  işe yaramadı

Yorum Ekle