Erguvanim

BUGÜN YENİ BİR GÜN…

Mar
28

Online Kuran Öğrenmek isteyenler


Gönderen kumsal

besmele

Tecvid ve mahreç kuralllarına uygun olarak Kur’an-ı Kerim okumayı öğrenmek isteyenler için çok güzel bir program. Sayın Hüseyin Kutlu’nun hazırladığı ve Merhum Hafız İsmail Biçer’in seslendirdiği, kasetle Kur’an öğrenme setinin bilgisayar programına uyarlanmış hali.

Programı buradan indirebilirsiniz. Kurulum yaptıktan sonra kullanımı çok kolay olan program sayesinde kısa sürede öğrenmek mümkün.

Program indirmeden internetten öğrenmek istiyorum derseniz burayı,

Ben kur’an-ı Kerimi internetten dinleyip takip ederek Hatim etmek istiyorum diyorsanız burayı ziyaret edebilirsiniz.

Programın Özellikleri

– Dil: Türkçe
– Boyut: 68.77 MB
– Bu programla öğretmene ihiyaç duymadan, kendi kendinize tecvidli Kur’an okumasını kolayca öğrenebilirsiniz.
– Benzer Küme Tekniği : 28 Kur’an harfini 90 şekle çıkartan, başta, ortada, sonda yazılış metodu yanlıştır. Bunun yerine Kur’an yazısının ana husûsiyetlerini dikkate alan benzer küme tekniği kullanılarak 29 harf 15 şekilde öğretilmektedir.
– Tecvid: Harflerin mahreçlerine ve kurallara uymak sûretiyle güzel Kur’an okumayı sağlayan ilme Tecvid denir. Programda tecvid tatbikatı dualar ve sureler üzerinde yapılmaktadır. Bu set ile daha başlangıç seviyesinde tecvidli okuyuş öğrenilmektedir. (Tecvidsiz öğretim yöntemi daha sonra öğrenilmesini güçleştirdiğinden kullanılmamıştır.)
– Çalışma Süresi: Tavsiye edilen çalışma süresi 32 saattir. Günde 1 saat çalışarak 32 günde Kur’an okumasını tecvidli olarak öğrenebilirsiniz. Günde 2 saat çalışarak bu süre 15 güne indirilebilir.
– Denenmiş Bir Sistem: 30 yıllık tecrübesi ile muhterem hocamız Hüseyin Kutlu tarafından hazırlanan bu program bir yıl farklı eğitim gruplarında denendikten sonra ilk kez 1998’de basılmıştır. O zamandan beri geçen sürede on binlerce kişiye Kur’an-ı Kerim öğreterek başarısını ispatlamıştır.  1. azra demiş ki,

    hadi çıkartın birazdan gideceğim

  2. Ramazan Ayını nasıl değerlendirelim... | Erguvanim demiş ki,

    […] bu ay içinde mutlaka bir hatim yapmalıyız. Bol bol Kur’an okıumalı bilmiyorsak öğrenmeye çalışmalı veya bildiklerimizi okumalıyız. Namaz kılan her Müslüman İhlâs Sûresi’ni bilir. […]

  3. mesut demiş ki,

    programı çalıiştırmanın daha kolay bir yolu yokmu.açamıyoruz.başka bir rogramda çalışmıyormu.

Yorum Ekle